2015. november 7.

Az internet "nyelve"


Elég nehéz eligazodni az online világ jelzéseiben és szavaiban, különösen az internetszlengben. Ez a kis szótár mindenkinek jól jöhet, különösen a szülőknek. Egy-kettőt nem fog ártani megjegyezni, ha az éppen csak tizenéves gyereketeket akarjátok távol tartani a nemi élettől. Igen, még erre is vannak rövidítések, én is meglepődtem (csak tudnám miért). 

Angol nyelvlecke: Az angol és a magyar nyelvtan


A nyelvtan legalább annyira fontos, mint maguk a szavak, és ez nem csak az angolban van így, hanem a magyarban is. Ezt csak azért mondom, mert sok az okostojás, aki ismer pár közismert angol szót és máris egy egész szöveget akar lefordítani (a youtube-on a magyarra fordított zenéknél lehet ilyennel találkozni). 

2015. november 6.

Angol nyelv V. lecke: A számok


A számokat egytől-százig írom le, mivel én is még csak addig tudom őket. Könnyű lesz, ha sokat gyakoroltok, főleg ha a gyakorlást szórakoztatóvá teszitek. Aminek rengeteg módja van. 

Angol nyelv IV. lecke: névmások


Bocs, ha sok a szín és a vastag betű, de szeretem megkülönböztetni a dolgokat és kiemelni a lényeget. Így minden sokkal érthetőbb és a tanulás is könnyebb. Az előző leckéből csak egy-két példát írtam. Ha már menni fognak a névmások, akkor úgyis tudni fogjátok, felesleges leírni őket. Arról nem is beszélve, hogy semmi mókás nincs abban, ha mindent a szátokba rágok. ;)

2015. november 5.

Angol nyelv III. lecke: Család


Hogy érdekesebbé tegyem és ne csak egy újabb szótár legyen, mondatokba szedtem pár szót, de mivel a mondat alkotás még elég gyatrán megy nekem, ezért google fordítóval fordítottam le őket (magyarról-angolra), ami annyit tesz, hogy nem olyan, amilyennek lennie kéne (szó szerint fordít). Persze azok a szavak, amik nekünk most kellenek, jók úgy, ahogy vannak. Arról is előre szólok, hogy nem voltam túl kreatív a mondatok alkotásakor, csak arra koncentráltam, hogy a lényeg benne legyen.

Novemberi szótár 2015


A nyelvtanulás egyik legjobb módja, ha mindennap tanulunk minimum egy szót. Most ehhez fogok szavakat írni, méghozzá úgy, hogy minden napra jut egy. Mivel már beléptünk a novemberbe, ezért a nyelvtanulást és az egy nap egy szó játékot komolyan vevőknek így az elején kicsit többet kell tanulniuk, de ha beérik magukat, akkor nem lesz gond. Viszont most csak három szóhoz írtam oda a kiejtést, azokhoz is csak azért, hogy a második leckében videóban felismerjétek őket. =)

Angol nyelv II. lecke - Köszöntések


Noha igyekszem odaírni a kiejtés módját, azért nem árt megnézni a videókat, mert nem tudok mindent rendesen/tökéletesen leírni. Ráadásul a gyakorlás sem árt, ha megakarjuk érteni az angol beszédet és nem csak a leírt szöveget.

Angol nyelv I. lecke - ABC



Az angol ABC némileg különbözik a magyartól. Felsoroláskor vagy a szavak betűzésekor másképp olvassuk, mint ahogy a szavakban kimondjuk őket. Most megpróbálom úgy leírni őket, ahogyan kiejtjük őket, valamint teszek be mellé egy videót is. 

2015. november 4.

Számítógép alapok - alapvető fogalmak


Ez most inkább a nagyon kezdőknek szól, akik még csak most léptek be a számítógép világába. A mindennapos alapvető fogalmakat sorolom most fel, hogy tisztában legyünk, ki, mi, hol, merre hova és hány méter. Mivel a számítógép "anyanyelve" az angol, ezért a fogalmak angol nevét is odaírom, hogy aki nem tud angolul, az legalább ennyivel is okosabb legyen.

2015. november 2.

A Blogger beállításai


A beállításokat nem részletezem, inkább egy nagyon fontos műveletre koncentrálok, amit sajnos kevesen ismernek, pedig tényleg fontos lenne, lévén, hogy a blogger egy ingyenes tárhely.